2011 PTC4 - Paul Hunter Classic

 

Paul Hunter Classic 2011
2. září 2011

Mark Selby - the winner of PTC 2011 (pic: V. Procházková)Moje letošní dovolená začala v srpnu, a to cestou na čtvrtou událost PTC - Paul Hunter Classic ve Fürthu. Je to krásné místo v Německu a pokaždé se sem ráda vracím. Letos jela se mnou znovu Hela. Poslední srpnové dny byly ve znamení skutečných veder, ale cesta autobusem z Prahy do Norimberku příjemně ubíhala za spuštěné klimatizace a hlasitě mluvící anglické skupiny. Několik těchto spolucestujících sedících směrem do uličky stejně nevydrželo, zulo si k mému překvapení boty a v uličce se objevilo několik nohou naboso. Žila jsem s představou, že cizinec si nechává boty na nohou, i když je k smrti unaven a lehne si klidně obutý i do postele. Ne za dob pařáků. Po vystoupení z autobusu však na nás čekalo neskutečné horko, a protože jsme měly čas, sedly jsme si na hodinku do nádražní haly a daly jsme si pořádné šálky kávy. Do Fürthu jsme dorazily dva dny před turnajem, abychom si vychutnaly také krásy města, protože nám bylo jasné, že až začne turnaj, tak se z haly skoro nehneme. A to se  vyplnilo.

Televizní stůl

Je vám asi zřejmé, že náš čas vyplňovaly Markovy zápasy a ty jsme pak doplňovaly náhodnými zápasy ostatních hráčů. Mark měl v úvodu za soupeře Sama Harveye, kterého jsem viděla poprvé v Praze na PTC6 loni v listopadu. Postoupil do odpoledního zápasu s Rory McLeodem 4-0 a stejným výsledkem porazil také jeho. Večer Marka čekal Craig Staedman. Fotily jsme celkem dost, ale okolí stolů bylo ponořené do tmy a tak kromě prvního stolu, který byl připravený na tv přenosy, naše pokusy, i když s novým fotoaparátem, neměly až tak dobrou kvalitu. Víme to pro příště. Staedman prohrál s Markem 4-0 a bylo jisté, že Mark postupuje do last 16 v neděli. Velké bylo nadšení fanoušků z příjezdu O´Sullivana. Davy zaplňovaly hlediště a těšily se, že se dostane až do finále. Byl prostě braný jako největší favorit na vítězství. O´Sullivan si k jejich radosti zajistil v pátek také postup na neděli. V sobotu jsme viděly části zápasů několika hráčů. Samozřejmě jsem se šla podívat na Jacka Lisowského. Jackova hra je velmi líbivá, je velkým talentem a také milý kluk. V druhém kole se přišel na jeho zápas podívat Ronnie O´Sullivan, který je s ním ve stejném klubu. Jeho příchod hned zvedl diváky ze sedadel, začalo větší rojení a měly jsme dojem, že to trochu Jacka rozhodilo a při vší snaze se svým soupeřem prohrál. Na turnaj nepřijel ze zdravotních důvodů Ali Carter, ale měl by být již pro Čínu fit.

Venue II

Ani jsme nevěděly, jak to uteklo a byla před námi neděle a další Markův zápas. Proti němu stál Andrew Higginson, ale skvěle nabuzený Mark opět vystřihl kanára 4-0 a čekalo se na čtvrtfinále se Stephenem Lee. To už byl zápas v televizním přenosu. Stephen Lee má skvělou techniku a dokáže také skvěle zahrát. Proti rozjetému Markovi však neměl šanci a Mark vyhrál 4-1. V hale bylo dusno na padnutí, ale hráči si museli ponechat motýlky, ačkoliv by rozhalenka v tomto případě rozhodně nepohoršila. Bylo nám jasné, že semifinále bude znamenat velký boj. Proti Markovi šel Ronnie O´Sullivan. Tolikrát jsem si přála být s Markem v hale, když hrál proti Ronniemu a teď se to stalo skutečností. Byly jsme s Helou připravené Marka podpořit, jak jen to půjde, a vypadalo, že jsme snad jediné, kdo není na straně jeho soupeře. Připadaly jsme si jako ve lví jámě, diváci hnali "Raketu" do finále. O´Sullivan vedl 2-0, pak Mark snížil na 2-1, ale O´Sullivan opět dokázal zvýšit na 3-1 a scházel mu už jen jediný frame k postupu. Mark byl sice pod tlakem, ale nepřestaly jsme věřit, že by mohl zápas otočit. Vzpomněla jsem na jeho zápasy, jak se dokáže vrátit. Bylo vidět, že Mark je stále, i přes ztrátu dvou frames, pozitivní, a začal hrát, jak už jsem ho tolikrát viděla. Vyrovnal na 3-3. Můj soused v řadě se chytal za hlavu a v hale by se dalo napětí krájet. Mark to zvládl na jedničku. Dokázal získat rozhodující frame a vyhrát zápas. Byl to pro nás úžasný okamžik. Mark postoupil do finále. V nočním zápase s Markem Davisem Mark opět dominoval a stal se vítězem celého turnaje. Porazil Marka Davise 4-0. Vidět Marka před sebou s trofejí byl pro mě velmi emotivní okamžik. U velké většiny zápasů jsem jen před televizí, ale teď jsem měla možnost vidět Markovu výhru na vlastní oči. Vracely jsme se v pondělí domů do Prahy a dorazily večer s mírným vlakovým zpožděním.

Venue

Fürth byl báječný zážitek a PTC4 - Paul Hunter Classic opět skvěle organizovaný turnaj od Dragonstars v čele s Thomasem Cesalem. Tak se moc těším na věci příští.

Další moje fotografie a videa 2011 PTC4 - PHC, Germany 

Results
(the source: World Snooker)

Menu

Winner of the 2012 and 2016 UK Championship

UK Mark 2016.jpg

STEVE DAVIS:

"Mark has a fantastic all-round game and can play any type of snooker."

Welsh Open champion 2008

WO-2008.jpg
The first ranking title.

Winner of the 2018 China Championship

Title CHina 2.jpg

TV BROADCAST, LIVE SCORING

Eurosport Player

Snooker.org

WSA live scores

FACEBOOK & TWITTER

 SLTIL5.jpg

http://www.guffoo.com/

22. 5. Emil

Zítra: Vladimír

World champion 2014, 2016, 2017

photo:top147.com

MARK SELBY:

"Ever since I picked up a snooker cue all you want to be is world number one and world champion."

Masters champion 2008, 2010 and 2013

Champion of the Masters 2010

MARK SELBY:

"I've never played snooker for the money. I play because I love the game, and I want to win titles."

Winner of the 2011, 2012 and 2016 Paul Hunter Classic

2016 PHC - by Kušan

WORLD SNOOKER

WSA banner.jpg

MEDIA PARTNER OF THE 2018 & 2019 GBE, Guangzhou, China

 GBE 2019 a.jpg

* * * * *

 

Last updated 2019-05-10

since 10th July 2007

Návštěvnost stránek

484237