2010 Austrian Snooker Open

Turnaj Austrian Snooker Open ve Welsu

LinzAustrian Snooker Open se konal od 20. do 24. května ve Welsu. Šance vidět nejlepší hráče světa ještě před tím, než pojedeme do Fürthu v Německu, byla velmi lákavá. Byla to prostě skvělá příležitost. Vyjížděly jsme v sobotu ráno. Cesta se tradičně neobešla bez dobrodružství. V úseku Benešov - Olbramovice byla výluka a tak jsme se stěhovaly s kufříky do přistavených autobusů. Já a Hela jsme měly spíše kufr než kufřík, který pro svou velikost zabral půlku šířky uličky ve vlaku. A to jsme měly podle nás to nejnutnější. V místenkovém kupé nás osamocený starší pán přivítal slovy: "Tohle je dětský vůz". Možná tak usuzoval podle úzkých sedadel, ale nebylo tomu tak. Číslo vagónu a místa odpovídala, nedaly jsme se zmást a usazovaly se na místa. Pán seděl v klidu dál na sedadle, které bylo pro mě, ale byla ještě tři volná, tak jsem jen mávla rukou, ať zůstane sedět. Než přišla průvodčí na kontrolu jízdenek, pán již vystupoval rychle v další stanici, ale vůbec bychom se nedivily, kdyby místenku neměl. Do Lince už jsme dorazily bez potíží. Ubytovaly jsme se na jednu noc a šly se podívat do města. Původně jsme chtěly jet hned do Welsu na snooker a dokoupit si lístky na sobotu v hale, ale bylo by to skutečně jen na pár hodin a tak jsme poznávaly Linec. Zjistily jsme, že Linec je průmyslové město, s jednou hlavní ulicí bez náměstí a večer je problém sehnat teplou večeři. Měly jsme sen o vídeňském řízku. Otevřená čínská restaurace s vůni ryb nebyla to pravé, ale nakonec to jistil Hotel u Josefa s příjemnou obsluhou a řízkem přes celý talíř.

Wels (4)Do Welsu jsme si v neděli ráno přivezly krásné slunné počasí. V hotelu jsme si odložily kufry a spěchaly do Rotax-Halle. Halu jsme našly poměrně brzy, jen jsme to vzaly zadem přes parkoviště s množstvím aut, protože probíhal zároveň ve Welsu festival. Hala se nedala přehlédnout. V pokladně jsme dostaly náramky na zápěstí a cedulky krk a koupily si program. Šly jsme se podívat, jaké jsou výsledky zápasů a na časový rozpis. Hala na webových stránkách vypadala velmi rozlehle, že jsou hráči daleko, ale ve skutečnosti je máte velmi blízko. Místa vyčleněná pro VIP byla umístěna tak, že jsme mohly sledovat jak čtyři hlavní stoly, kde hráči byli na dosah, tak i zbývajících osm z druhé strany. Snažila jsem se natočit krátké záběry zápasů. Jako první jsem zachytila Marka Kinga a Neila Robertsona, jehož zápas rozhodovala Michaela Tabb, a po skončení zápasů také podpisovou akci Shauna Murphyho, Neila Robertsona a Marka Kinga. U stolků byla pořádná tlačenice, ale zachovala jsem si úsměv jako hráči za stoly a ustála 17 sekund nahrávat. Dopoledne se dohrávalo last 32 a od 14. hod. pak začali zápasy last 16. Pochopila jsem, že není možné sledovat najednou všechny čtyři stoly, stěží dva a tak volba Joe Perry vs. Ricky Wels (1)Walden, doplňovaná občasným juknutím na vedlejší stůl, kde hrál Graeme Dott s Tomem Fordem, se ukázala pro mne velmi prozíravou. Jak Joe Perry, tak Tom Ford postoupili do čtvrtfinále. Další zápas Marka Kinga a zejména čerstvého mistra světa Neila Robertsona byl velkým tahákem nejen pro fanoušky, ale také pro nás. Večer se konala players party v Soundtheatrea byl to super večer s hudbou a spoustou legrace. Také jsem prvně slyšela zpívat Petera Ebdona a fakt mě to dostalo. A protože moje občasné mírné falešné tóny zanikly v hlasité hudbě a množstvím dalších zpívajících s Peterem, notovala jsem si také. V pondělí ráno od devíti hodin začínaly zápasy čtvrtfinále. Líbil se nám jejich nástup s představováním. Sledovaly jsme Judda Trumpa s Tomem Fordem. Tom prohrál 4-1. Na vedlejším stole hrál Mark King se Shaunem Murphym. King využil štastněji nabídnutou příležitost a dobře hrajícího Murphyho porazil 4-3. Semifinálové dvojice tvořily Joe Perry s Juddem Trumpem a Mark King s Neilem Robertsonem. Do last 16 se hrálo na best of 5, ale čtvrtfinále best of 7 a semifinále bylo už na best of 9 frames. Semifinále začínalo od 12. hodin. Judd Trump zvítězil 5-2 a Neil Robertson 5-3. Finále bylo plánováno na 15.30 hod. a hrálo se na best of 11. Oba hráči hráli skvělý snooker, až Judd Trump nakonec přece jen zdolal Neila Robersona 6-4. Celý turnaj hráli hráči ve vysokém nasazení, a jak se říká, do poslední koule v kapse.

V turnaji padl nejvyšší break 147 Neilu Robertsonovi a Stuartu Binghamovi. Další vysoké breaky udělali: Judd Trump 142, Mark Williams 141, Peter Ebdon 140, Tom Ford 136, Dominic Dale 132 a Michael Holt 129. Poslední večer jsme si udělaly procházku po Welsu a daly si ledovou kávu, kterou jsme si oblíbily. Turnaj se nám velmi líbil, také jeho organizace a hala. Cesta domů probíhala tradičně s výlukou z Olbramovic do Benešova, ale nemělo to vliv na krásné dojmy, které jsme si z Welsu odvážely. Těšíme se s Helou už na další turnaj do Fürthu, že opět uvidíme ty nejlepší hráče, včetně Marka. To pak bude mít tu správnou atmosféru.

Rotax-halleNeil RobertsonNeil Robertson (2)Joe Perry

 

 

Stuart Bingham

 

Tom Ford
Judd TrumpDominic DaleRicky Walden


 

Mark King

Neil Robertson and Judd Trumpwinner - Judd Trump

14. Austrian Snooker Open
Tournament - results and information

(www.snooker-wels.at)

http://www.youtube.com/user/Aranka81

Menu

Winner of the 2012 and 2016 UK Championship

UK Mark 2016.jpg

STEVE DAVIS:

"Mark has a fantastic all-round game and can play any type of snooker."

Welsh Open champion 2008

WO-2008.jpg
The first ranking title.

Winner of the 2018 China Championship

Title CHina 2.jpg

TV BROADCAST, LIVE SCORING

Eurosport Player

Snooker.org

WSA live scores

FACEBOOK & TWITTER

 SLTIL5.jpg

http://www.guffoo.com/

22. 5. Emil

Zítra: Vladimír

World champion 2014, 2016, 2017

photo:top147.com

MARK SELBY:

"Ever since I picked up a snooker cue all you want to be is world number one and world champion."

Masters champion 2008, 2010 and 2013

Champion of the Masters 2010

MARK SELBY:

"I've never played snooker for the money. I play because I love the game, and I want to win titles."

Winner of the 2011, 2012 and 2016 Paul Hunter Classic

2016 PHC - by Kušan

WORLD SNOOKER

WSA banner.jpg

MEDIA PARTNER OF THE 2018 & 2019 GBE, Guangzhou, China

 GBE 2019 a.jpg

* * * * *

 

Last updated 2019-05-10

since 10th July 2007

Návštěvnost stránek

484238