2009 Paul Hunter Classic


PHC 2009
V neděli skončil pátý ročník Paul Hunter Classic v německém Fürthu. V Německu se cítím skutečně velmi dobře. Přijela jsem tam už o den dříve.Hodně jsem se těšila a v klidu jsem přešla i to, že vlak, který měl odjíždět z Hlavního nádraží v Praze ráno v 5:20 hod. najednou 15 minut před odjezdem dostal na tabuli nápis, že kvůli poruše vyjíždí ze Smíchova a mně bylo jasné, že to už nestihnu. Naštěstí však od pondělí byla zavedená do Norimberku nová autobusová linka a tak jsem za dvě a půl hodiny seděla v patrovém autobusu a užívala si cestu. Ve Führtu jsem měla volné odpoledne na prohlídku města. Turnaj začínal ve čtvrtek v 9. hodin. Mark Selby s Johnem Higginsem měli nahlášené zápasy až na sobotní ráno, tak jsem se šla podívat na pár zápasů ostatních hráčů. Ráno začínal hrát, kromě jiných, Thomas Cesal, který je zároveň organizátorem tohoto turnaje, a pak následoval Dominic Dale. Odpoledne jsem pak sledovala Michaela Holta, Toma Forda a část zápasu Joe Perryho. Večer probíhaly kvalifikace na World Team Speed Cup, ale musím přiznat, že jsem tentokrát snooker vynechala a šla si dát pořádnou večeři. V pátek to dostávalo spád. Ve hře byli další hráči včetně Shauna Murphyho, Kena Dohertyho, Ricky Waldena a někteří pokračovali v dohrávání kol ze včerejšího dne, např. Tom Ford a Mark King. Profesionálové postupovali lehce.

Večer proběhlo Players Party. Zábavnou hodinku u snookerového stolu vyplňoval Dominic Dale a Jimmy Michie. Dominic Dale také zpíval, slyšela jsem ho poprvé, ale fakt dobrý, má talent. Pak se losovala tombola. Paní Christina vyhrála frame se Shaunem Murphym. Byla to starší dáma, ale bílou tágem obstojně zasahovala. John Higgins dorazil na party později v noci. Já poslouchala do půlnoci hudbu s jednou skleničkou „džusu“ a šla se vyspat, abych byla fit na ranní zápasy. Nemám častou možnost vidět Marka hrát na vlastní oči a přímo ho povzbuzovat. Měla jsem noc podobnou těm, když se hrají turnaje v Číně – moc jsem toho nenaspala, což vás, čtenáře, kteří už stránky znáte, jistě vůbec nepřekvapí. Ke všemu, Čína se blíží… Ráno jsem si mírné nevyspání snažila nahradit dobrou snídaní, abych správně nastartovala den.

Mark a John Higgins hráli od 9. hodin tři zápasy hned po sobě, ale každý u jiného stolu. Mark postupoval dál, ale John zůstal na cestě v last 64, protože prohrál s Barry Pinchesem 1-3. Mnozí v tom viděli senzaci, ale podle mne prohrát není nic obtížného, když nevyjde den. Tom Ford také neprošel dál, protože ho vyřadil Igor Fugueiredo 2-3. Na celkového pavouka se můžete podívat níže v odkazech. Večer se konalo finále World Team Speed Cup. Družstvo Anglie, za které hrál Jimmy White, Mark Selby a Joe Perry, skončilo druhé za družstvem Walesu. Byla to úžasná atmosféra, kde se povzbuzovalo a tleskalo o sto šest.

Neděle byla hodně horká už od rána. Nejen venku, teplo bylo i v hale. Mark hrál v neděli s Rory McLeodem a prohrál 3-0 v last 16. Výsledky někdy vypadají jednoznačně, ale já to viděla mýma očima. Do finále se dostal Shaun Murphy a Jimmy White. Shaun Murphy obhájil loňský titul, když porazil Jimmy Whitea 4-0. Turnaj byl velmi vydařený a pořadatelé nezklamali ani při takovém počtu hráčů.

Jsem šťastná pokaždé, když se mohu setkat s Markem a být přímo na Markových zápasech. Opravdu jsem si zápasy užila a také celý turnaj. Netušila jsem, kolik lidí mě letos pozná a jak hezky mne ve Fürthu přivítají. Je to místo, kam se budu ráda vracet jistě nejen já.

PHC-09-01
PHC-09-2
 

PHC-09-3PHC-09-4


World Team Speed Cup

(the source:www.global-snooker.com)

Menu

Winner of the 2012 and 2016 UK Championship

UK Mark 2016.jpg

STEVE DAVIS:

"Mark has a fantastic all-round game and can play any type of snooker."

Welsh Open champion 2008

WO-2008.jpg
The first ranking title.

Winner of the 2018 China Championship

Title CHina 2.jpg

TV BROADCAST, LIVE SCORING

Eurosport Player

Snooker.org

WSA live scores

FACEBOOK & TWITTER

 SLTIL5.jpg

http://www.guffoo.com/

22. 5. Emil

Zítra: Vladimír

World champion 2014, 2016, 2017

photo:top147.com

MARK SELBY:

"Ever since I picked up a snooker cue all you want to be is world number one and world champion."

Masters champion 2008, 2010 and 2013

Champion of the Masters 2010

MARK SELBY:

"I've never played snooker for the money. I play because I love the game, and I want to win titles."

Winner of the 2011, 2012 and 2016 Paul Hunter Classic

2016 PHC - by Kušan

WORLD SNOOKER

WSA banner.jpg

MEDIA PARTNER OF THE 2018 & 2019 GBE, Guangzhou, China

 GBE 2019 a.jpg

* * * * *

 

Last updated 2019-05-10

since 10th July 2007

Návštěvnost stránek

484237