Paul Hunter Classic 2008

 

Paul Hunter Classic 2008
6. září 2008

Od 28. do 31. srpna probíhal v německém Fürthu další ročník Paul Hunter Classic. Jela jsem na takovou akci poprvé a vzala jsem s sebou Martinu ze Slovenska. Měly jsme VIP lístky i lístky na Players Party. Těšila jsem se, že uvidím profesionální hráče i amatéry pěkně pohromadě a jako správný snookerový fanoušek si atmosféru čtyř dnů co nejvíce užiji. Letošní ročník se však kryl s termínem Northern Ireland Trophy. Tušila jsem, že nejlepší hráči vůbec nemusí přijet. Organizátoři se však nenechali zaskočit a tak přilétali hráči, kteří v hlavní soutěži Main Tour neuspěli.

Winter Gargen

Ve čtvrtek jsme se tak odpoledne dočkaly prvních hvězd. Matt Stevens šel rovnou po příjezdu ke stolu, později nastoupil i Gerard Greene. A dočkaly jsme se i Tonyho Draga, Jimmyho Whitea, Marka Kinga, Jamie Copea, Nigela Bonda, Davida Graye, Ricky Waldena, Michaela Holta, Toma Forda a dalších. Tom Ford je z Leicesteru jako Mark Selby a tak jsem nemeškala a šla se podívat na Tomovy zápasy, abych je viděla na vlastní oči. Večer se objevil ještě v Stadthalle Shaun Murphy, kterého jsme měly možnost poznat jako Jana Verhaase v Praze. Starší dcera mi pozdě večer volala, že po velkém dramatu ve třetím kole na Northern Ireland Trophy vypadl i Mark Selby v zápase s Ianem McCullochem, který skončil výsledkem 4-5. Společně s ním jsem počítala, že by ještě mohli přijet Ryan Day a Joe Perry.

Stůl č. 6

V pátek jsme od rána už opět byly na nohách a spěchaly do haly na zápasy. Během dne byl změněn rozpis na World Speed Team Cup, takže moje naděje, že se konečně uvidím s Markem, kterému dělám neoficiální stránky, se velmi rychle ztrácela. Koupila jsem si půl litru vody bez bublinek za 2,50 EUR (už po kolikáté...) a sedla jsem si na chvíli do VIP restaurace. Přestávala jsem doufat. Ale dostala jsem zprávu, že pouze nebyl volný let a zbývající tři hráči budou hrát v sobotu. Přes den jsme tedy sledovaly zápasy kvalifikace, které nás zajímaly a večer se konal World Speed Team Cup, který vyhrál Welsh.

Stůl č. 1 a 2.

 V sobotu přijeli zbývající hráči i s Janem Verhaasem a já šla tam, kde byl ohlášený zápas Marka Selbyho. Od té doby jsem sledovala všechny jeho zápasy a k mé velké radosti to dotáhl až do nedělního finále se Shaunem. Je opravdu skvělý hráč a nezkazí legraci. To dokázal také na sobotní Players Party, kde s Berniem losovali tombolu a pak si ještě zahrál jeden frame s vítězkou tomboly, která vyhrála, když Markovi ubírali hodně body. Byl to opravdu hezký večer. Přiznám se, že jsem na turnaj nejela ani tak sbírat podpisy a fotografie, jako potkat své přátele a přivítat se s nimi. Jsem šťastná, že se mi to splnilo. Další den byl za námi.

Tombola I

Tombola II

 V neděli všechno už ubíhalo velmi rychle. Finále se hrálo skoro do desáté hodiny večerní a mně bylo líto, že zase budu mít možnost až za rok se setkat s lidmi, které ráda vidím. Ale snooker prakticky běží celý rok a já si uvědomuji, jak je úžasné být webmistress neoficiálních stránek právě Marka Selbyho. Na Fürth mi zůstaly krásné vzpomínky a něco na dokreslení z fotografií pro vás. A mám motivaci na angličtinu...

Thomasu Cesalovi velký dík za organizaci turnaje. Thank you so much, Mr Cesal!Links: 
                          

Pictures by Thomas Leichtenstern / Fotografie
(the source:www.picasaweb.google.de)

Photos by Florian
(the source:www.picasaweb.google.com)

Menu

Winner of the 2012 and 2016 UK Championship

UK Mark 2016.jpg

STEVE DAVIS:

"Mark has a fantastic all-round game and can play any type of snooker."

Welsh Open champion 2008

WO-2008.jpg
The first ranking title.

Winner of the 2018 China Championship

Title CHina 2.jpg

TV BROADCAST, LIVE SCORING

Eurosport Player

Snooker.org

WSA live scores

FACEBOOK & TWITTER

 SLTIL5.jpg

http://www.guffoo.com/

22. 5. Emil

Zítra: Vladimír

World champion 2014, 2016, 2017

photo:top147.com

MARK SELBY:

"Ever since I picked up a snooker cue all you want to be is world number one and world champion."

Masters champion 2008, 2010 and 2013

Champion of the Masters 2010

MARK SELBY:

"I've never played snooker for the money. I play because I love the game, and I want to win titles."

Winner of the 2011, 2012 and 2016 Paul Hunter Classic

2016 PHC - by Kušan

WORLD SNOOKER

WSA banner.jpg

MEDIA PARTNER OF THE 2018 & 2019 GBE, Guangzhou, China

 GBE 2019 a.jpg

* * * * *

 

Last updated 2019-05-10

since 10th July 2007

Návštěvnost stránek

484238